Devítipodlažní hybridní dřevostavba realizovaná udržitelným způsobem

Devítipodlažní hybridní dřevostavba realizovaná udržitelným způsobem

30.10.2022

Estetická, hospodárná a bezúdržbová fasáda


Úkolem projektantů bylo vytvořit takový návrh fasády, který splňuje vysoké nároky na design, ale zároveň může být realizován ekonomicky a je bezúdržbový. Projektanti se rozhodli pro fasádní desky Hardie® Panel. Symetricky uspořádané a barevně odladěné fasádní obklady s barevnými prvky představují moderní design.  Jednotlivá podlaží jsou vyznačena vodorovnými pruhy ve štěrkově šedé barvě. Projektanti také zvolili štěrkově šedou barvu pro plochy mezi okny a zkombinovaly je s panely v černé a sněhově bílé barvě. 
 

Velkoformátové fasádní desky Hardie® Panel z vláknocementu (3050 x 1220 mm) kombinují atraktivní designové možnosti s vysokou hospodárností. Dostupnost téměř ve všech barvách RAL zajišťuje velkou tvůrčí svobodu při realizaci designových fasád. Speciální barvy lze realizovat podle požadavků zákazníka. Kombinací fasádních obkladů Hardie® s jinými stavebními materiály jako je kámen, dřevo nebo cihly je možno vytvářet designový vzhled fasády. V této budově byla do fasády integrována fotovoltaika. Fasádní desky Hardie® Panel splňují požadavky třídy reakce na oheň A2-s1, d0 podle normy ČSN EN 13501-1 (nehořlavé) a lze je použít pro fasádní konstrukce ve všech třídách budov – včetně výškových budov. S hliníkovou nosnou konstrukcí je splněn požadavek na požární odolnost fasády. Osvědčují se také svou vysokou odolností proti povětrnostním vlivům. Speciálně vyvinutá metoda povrchové úpravy a nanášení, takzvaná technologie ColourPlus™, je základem pro barvostálost povrchu fasády.
 


Fasádní desky jsou tenčí (tloušťka 8 mm) a lehčí (základní hmotnost 11,2 kg/m²), ale zároveň pevnější než většina alternativních stavebních materiálů. V kombinaci s velkým formátem (3050 x 1220 mm) to zajišťuje rychlou a snadnou aplikaci. Konečnou podobu dodává příslušenství, které dokonale ladí s barvou panelu.Přístup spočívající ve výrazném snížení nákladů na výstavbu bytů v hybridní konstrukci na bázi dřeva, aniž by bylo nutné slevit z požadované vysoké kvality stavby, se odráží i v návrhu fasády. Návrh fasády musel splňovat vysoké designové standardy, ale zároveň musel být ekonomicky proveditelný a bezúdržbový.Velkoformátové fasádní desky Hardie® Panel z vláknocementu (3050 x 1220 mm) kombinují atraktivní designové možnosti s vysokou hospodárností. Dostupnost téměř ve všech barvách RAL zajišťuje velkou tvůrčí svobodu při realizaci výrazných fasád.


 
Devítipodlažní obytný dům "Im Wohnpark Nette 6" získává svůj účinek díky přísně symetricky uspořádaným fasádním panelům Hardie® Panel a barevnému řešení, které vytváří vzrušující akcenty.Příklad úspěšného návrhu fasády: S prakticky bezúdržbovými fasádními deskami Hardie® Panel z vláknocementu se podařilo najít rovnováhu mezi kvalitním designem a vysokou hospodárností.Protože fasádní desky Hardie® Panel splňují také požadavky třídy reakce na oheň A2-s1, d0 podle normy ČSN EN 13501-1 (nehořlavé), lze je použít pro fasádní konstrukce ve všech třídách budov, zejména pro vícepodlažní budovy.


 
V kombinaci s dalšími stavebními materiály, jako je kámen, dřevo nebo cihly, vytvářejí velkoformátové fasádní desky Hardie® Panel výrazný dojem. Do fasády devítipodlažní hybridní dřevostavby byly integrovány fotovoltaické prvky. Tím je zajištěno, že budova bude energeticky příznivá po celou dobu své životnosti.
(Zdroj obrázků: James Hardie Europe GmbH)
 
×

Napište si o vzorek fasády!

Ať už uvažujete o opláštění z vláknocementu pro svůj vlastní dům, nebo specifikujete fasádu na budově, kterou navrhujete (nebo stavíte), naše bezplatná služba objednávky vzorků Vám usnadní výběr dokonalé barvy a povrchové úpravy pro váš projekt.
Objednat vzorek zdarma
×