Hardie® Plank- univerzální fasádní obklad

Přesvědčte se co dokážou produkty Hardie®

Vláknocementové výrobky Hardie® jsou vyrobeny tak, aby vydržely. Vyznačují se všestranností, nenáročnou údržbou a přírodním, vysoce kvalitním povrchem. Na tyto výhody spoléhají výrobci, architekti a stavebníci, kteří našimi fasádními obklady chrání a zkrášlují miliony domů po celém světě. Hardie® Plank je vláknocementový obkladový materiál o formátu 180 x 3600 mm, který díky svému designu přináší flexibilitu a svěží design za atraktivní cenu. Je k dispozici ve struktuře dřeva nebo hladké struktuře a v 21 barevných provedeních. Díky této nabídce struktur a barev je ideální coby náhrada dřevěných palubek a profilů, jakož i vinylových či plastových obkladů.

Vlastnosti & Výhody

  • Přírodní vzhled dřeva v moderním výběru barev

  • Struktura opakující se až na každém 12tém obkladu

  • Minimální nároky na údržbu díky technologii ColourPlus™
  • ​Rychlá a snadná instalace

Montážní videa Hardie® Plank

Hardie® VL Plank

Montážní video Hardie® VL Plank

Srovnání montáže s konkurenčním obkladem

Výhody fasádních obkladů Hardie® Plank

Je libo útulnou tradici nebo moderní eleganci?

Dáváte přednost klasickému, rustikálnímu vzhledu? Nebo se vám líbí minimalistický, moderní styl? Hardie® Plank se Vám trefí do vkusu.
Vyberte si strukturu dřeva pro opravdový vintage vzhled nebo hladký povrch s přiznanými spárami pro elegantní design fasády.
left comparison image
right comparison image

Obklady ještě nikdy nebyly tak praktické.

Kvalitní produkty Hardie®

Neomezené možnosti moderních fasád.

 

Navrhněte si design fasády vodorovně, svisle, s překrytím nebo s otevřenou spárou (nebo kombinujte) – instalace je jednoduchá, rychlá a nabízí maximální flexibilitu. Fasádní obklady Hardie® Plank dodají každé fasádě individuální kouzlo. Obklad se dodává ve 21 různých barvách a dvou strukturách - můžete si tak zkrášlit svůj domov podle svých představ.

Pohodlně se usaďte a užívejte si výhled.

 

Zatímco pravé dřevo je třeba pravidelně brousit, olejovat nebo lazurovat, obklady Hardie® se udržují mnohem snadněji a zároveň poskytují stejný rustikální vzhled, jaký na dřevě milujeme. Vláknocement má dlouhou životnost a je nekomplikovaný: Jakmile je jednou na stěně, nepotřebuje žádnou péči - takže si můžete užívat příjemnějších věcí v životě.

Vysoce kvalitní výrobky - zaručeno!

 

Hardie® Plank je vyroben z nejmodernějšího vláknocementu. S třídou reakce na oheň A2-s1, d0 nabízí nejlepší možnou požární ochranu pro provětrávané fasády. Obklady jsou bezpečné a stabilní.
S jejich vlastnostmi jsme si tak jisti, že poskytujeme 15 letou záruku na jejich kvalitu.


 

Žádný obklad se neobejde bez našich skvělých doplňků. 

Zde naleznete příslušenství pro produktovou řadu Hardie® Plank.

Hledáte ještě modernější vzhled? Produktová řada Hardie® Plank má řešení.

Objevte fasádní obklad Hardie® VL Plank a nechte se inspirovat jeho hladkým a minimalistickým stylem.

Obklad střešních přesahů a podhledů

Hardie® Plank fasádní obklady mohou být použity také k obkladu střešních přesahů, popř. střešních podhledů a podbití.


Pro tento účel se desky upevní na dřevěnou podkonstrukci s osovou roztečí max. 420 mm pomocí Hardie™ Panel šroubů s barevně vhodnými hlavičkami šroubů.
Hardie® Plank fasádní desky musí být upevněny minimálně 2 šrouby
na místě křížení s dřevěnou spodní konstrukcí.


 

Odbornost na vaší straně.

Náš specializovaný tým odborníků na fasádní obklady Hardie® má rozsáhlé zkušenosti a odborné znalosti, které podpoří váš projekt. Kontaktujte nás a ověřte si, jestli dokážeme splnit Vaše požadavky. Důvěřujte vláknocementovým výrobkům s vědomím, že jste se rozhodli správně.

PROJEKTY / INSPIRACE / REFERENCE

Altán pro brněnskou ZŠ Kameňačky

Location: Pardubice

Year: 2024

Company: VELECKÝ s.r.o., Ing. Martin Bláha

Product: Hardie® Plank

Color: Espresso

Více informací

Velikostně je to stavba spíš menší, ale za to moc pěkná: realizace altánu na zahradě Základní školy Kameňačky v Brně-Židenicích se týmu brněnské firmy VELECKÝ s.r.o. pod vedením jejího majitele Ing. Martina Bláhy, která altán kompletně realizovala, povedla.  Altán slouží škole jako venkovní třída a pod střechou jej zdobí pás vláknocementových obkladů Hardie® Plank. Atraktivní je také samotná střecha, která je provedena jako „zelená střecha“.

Altán pro brněnskou ZŠ Kameňačky

Fasáda klubovny orientačních běžců v Pardubicích

Location: Pardubice

Year: 2023

Company: Projekce Vrbický, s.r.o. , stavba PS HOME STAR s.r.o.

Product: Hardie® Plank

Color: Ocelově šedá

Více informací

Členové klubu mají radost z nového a vzhledově velmi povedeného zázemí, v budoucnu pak ocení odolnost a životnost fasády včetně její snadné údržby. Desky Hardie®Plank potřebují minimální údržbu, aby si zachovaly své specifické vlastnosti, stabilitu a funkčnost. Kontrolu stavu fasády stačí provádět v ročním intervalu (odvětrání, spáry, upevnění) . Fasády z desek Hardie®Plank jsou vysloveně odolné vůči počasí a vůči napadení řasami a houbami, stejně jako hnilobou a trouchnivění. 

Fasáda klubovny orientačních běžců v Pardubicích

Nádražní budova v obci Mořkov

Location: Mořkov

Year: 2023

Company: projekt: Ing. Lukáš Bobek, stavba STACCATO s.r.o

Product: Hardie® Plank

Color: Štěrkově šedá a Espresso

Více informací

„Věděl jsem, že dřevo vyžaduje pravidelnou údržbu, broušení, nátěry a bez náležité ochrany postupně degraduje, proto jsem hledal na fasádní obklad materiál, který bude odpovídat nejen požadavkům investora na vzhled, ale i na bezúdržbovost. Vlastnosti Hardie® obkladů tyto požadavky splňovaly a investor jejich využití namísto dřeva schválil. Tyto fasádní obklady mne navíc zaujaly nejen svými vlastnostmi, ale i jednoduchou instalací." Autor  Ing. Lukáš Bobek

Nádražní budova v obci Mořkov

Dům sociálních služeb sv. Kateřiny v Bolaticích

Location: Bolatice

Year: 2023

Company: Ing. arch. David Mokrý a PROPOSIS

Product: Hardie® Plank a Hardie® Panel

Color: Oříškové hnědá hladká

Více informací

Vnitřní stěnové konstrukce této jinak zděné stavby jsou montované, obloženy deskami fermacell®. Fermacell byl použit i na dělící příčky mezi kanceláře, šatny, a zejména na stěny sociálních zařízení a koupelen jednotlivých pokojů. Fasádní obklady Hardie® byly použity na provětrávané fasádě jako přirozený a estetický prvek, vytvářející akcent i pro orientaci. Prioritou bylo dát tyto obklady do blízkosti uživatelů – klientů DSS, aby neměli pocit až sterilní jednoduchosti a uniformity, ale měli možnost tento materiál vnímat z maximální blízkosti. 

Dům sociálních služeb sv. Kateřiny v Bolaticích

Administrativní budova ve Studénce

Location: Studénka

Year: 2020

Company: Vladimír Pargač

Product: Hardie® Plank a Hardie® Panel

Color: Mlhově šedá

Více informací

Zajímavou kombinaci fasádních obkladů Hardie® Plank a panelů Hardie® Panel realizovala na fasádě rekonstruované administrativní budovy ve Studénce místní stavební firma Vladimíra Pargače. 
„Obkladové desky jsme řezali gilotinou, při instalaci nám velmi usnadnili a urychlili práci montážní přípravky Gecko, které slouží k rychlé a přesné instalaci fasádního obkladu HardiePlank® v jedné osobě.“ řekl Vladimír Pargač.

Administrativní budova ve Studénce

×

Napište si o vzorek fasády!

Ať už uvažujete o opláštění z vláknocementu pro svůj vlastní dům, nebo specifikujete fasádu na budově, kterou navrhujete (nebo stavíte), naše bezplatná služba objednávky vzorků Vám usnadní výběr dokonalé barvy a povrchové úpravy pro váš projekt.
Objednat vzorek zdarma
×