Společnost celosvětově
Společnost James Hardie Europe GmbH je dceřinou společností celosvětově působící společnosti James Hardie Industries plc (JHIplc), která byla založena v Austrálii v roce 1888. Dnes je James Hardie Industries plc mezinárodním lídrem na trhu se stavebními materiály z vláknocementu s nesmírně silnou pozicí na trhu v USA, Austrálii, Novém Zélandu a na Filipínách.


 
James Hardie Europe GmbH, o.s. Praha
reprezentuje na českém a slovenském trhu společnost James Hardie Group, která je světovým lídrem ve výrobě vláknocementových desek pro fasádní Hardie® obklady. Současné portfolio společnosti tvoří tři silné produktové značky – fermacell®, Hardie® a Aestuver®. Přednosti sádrovláknitých, cementovláknitých desek a podlahových prvků fermacell® - požární bezpečnost, akustika, statika, zdravé bydlení, široký sortiment, obchodní servis, rozsáhlá certifikace a tradice značky – čeští a slovenští architekti i jejich zákazníci znají a využívají je v širokém spektru staveb.
Vláknocementové Hardie® obklady charakterizuje dlouhá životnost a odolnost, silnou stránkou je také vzhled a design fasády s velkým výběrem barev, tvarů a textur. Systémová řešení požární ochrany nabízí protipožární desky Aestuver®.
 
Sádrovláknité desky fermacell®
jsou ideálním doplňkem produktového portfolia společnosti James Hardie. První sádrovláknitá deska opustila výrobní linku na počátku 70. let v závodě fermacell® v Münchehofu u Goslaru v Německu. To položilo základ úspěchu značky fermacell®. Vysoce kvalitní, extrémně stabilní deska zásadně změnila celý stavební průmysl sádrokartonových konstrukcí, a značka fermacell® se stala velkou a silnou. V současné době představují sádrovláknité desky fermacell® a desky odolné vůči vodě a povětrnostním vlivům Powerpanel® H2O rychlý a ekonomický koncept pro všechny oblasti vnitřní konstrukce.

Filozofie
James Hardie je společnost, která nesnese stagnaci. Inspirováni novými a lepšími technologiemi a motivováni naším nadšením pro inovace, neustále rozšiřujeme a optimalizujeme naše služby, abychom vyvinuli a představili ještě lepší výrobky. Do výzkumu a vývoje proto investujeme mnoho. Zaměřujeme se zejména na kvalitu výrobků a efektivnost výroby, abychom vyvinuli výrobky s dlouhou životností a zanedbatelnou údržbou.
Architekti, projektanti, stavitelé a majitelé domů tak najdou inovativní řešení pro realizaci svých vizí.
 
Historie
James Hardie
Společnost byla založena před více než 100 lety. V roce 1888 se mladý James Hardie vydal ze Skotska do Melbourne v Austrálii a založil společnost pro dovoz olejů a koželužských výrobků. Se silným smyslem pro uspokojení potřeb australského trhu se později specializoval na stavební průmysl. Spolu se svým společníkem Andrewem Reidem, který také emigroval ze Skotska, založil obchod se stavebními materiály, který provozovala rodina Reidů až do roku 1995 poté, co James Hardie odešel do důchodu. Společnost se v roce 1951 vydala na australskou burzu a v následujících letech rozšířila své portfolio o řadu nových stavebních a průmyslových výrobků.
 
Od uvedení prvního vláknocementu James Hardie® v polovině 80. let v Austrálii a ve Spojených státech, pokračuje ve vývoji svých inovací s vlastním týmem pro výzkum a vývoj produktů. Výsledkem desetiletí výzkumných prací jsou fasádní obklady HardiePlank® a HardiePanel®, které se dostávají na trh (přibližně do 6 milionů domácností po celém světě) – jako unikátní stavební materiál, který je tenký, ale extrémně stabilní a nárazuvzdorný, který se nesmršťuje ani nebobtná a ani po mnoha letech používání v nejnáročnějších klimatických podmínkách nepraská. Díky technickému a výrobnímu know-how získaného v Austrálii, je nyní společnost předním světovým výrobcem high-tech stavebních materiálů, se širokou škálou řešení pro vnitřní i vnější obklady stěn.
 
fermacell®
Sádrovláknité desky fermacell® jsou ideálním doplňkem produktového portfolia společnosti James Hardie. První sádrovláknitá deska - a tedy první sádrovláknitá deska v Německu – opustila výrobní linku na počátku 70. let v závodě fermacell® v Münchehofu u Goslaru. To položilo základ úspěchu značky fermacell®. Vysoce kvalitní, extrémně stabilní deska zásadně změnila celý stavební průmysl sádrokartonových konstrukcí, a značka Fermacell® se stala velkou a silnou. V současné době představují sádrovláknité desky fermacell® a desky odolné vůči vodě a povětrnostním vlivům Powerpanel® H2O rychlý a ekonomický koncept pro všechny oblasti vnitřní konstrukce. Průkopnické inovace učinily z fermacell® jednu z nejznámějších stavebních značek a lídra na evropském trhu s vysoce kvalitními sádrovými vlákny a cementem pojenými deskami.
 
Aestuver®
Od založení společnosti Aestuver®-Bauplatten GmbH v roce 1977, se značka Aestuver® vyvinula v jednu z předních německých značek v oblasti technologie lehkého betonu se skleněnými vlákny. Protipožární panely Aestuver® dnes představují vysoce kvalitní řešení požární ochrany v oblasti elektroinstalací a podzemních dopravních systémů. Značka také nabízí široký sortiment výrobků pro přepážky, protipožární nátěry a protipožární spoje.
 
 
Stavební materiály / produkty
Co je vláknocement?
Vláknocement je univerzální stavební materiál vyvinutý Jamesem Hardiem na počátku 80. let. Vyrábí se udržitelnou metodou, s nízkou spotřebou energie z vysoce kvalitního portlandského cementu, písku a celulózových vláken.
 
Díky svým speciálním materiálovým vlastnostem, je vláknocement ideální jako materiál pro vnější obklady stěn. Speciální vláknocement James Hardie® chrání proti ohni, vlhkosti, plísním a škůdcům a nabízí vysokou stabilitu a odolnost proti povětrnostním vlivům. Na rozdíl od dřeva nebo některých vinylů se tento stavební materiál nesmršťuje ani nebobtná. Dokonce i po letech používání v extrémních klimatických podmínkách nepraská a je velmi snadno udržovatelný.
 
Fasádní obklady HardiePlank® a HardiePanel® jsou proto obzvláště odolné. Jejich očekávaná životnost je 60 let a dodávají se s 10 letou zárukou. Díky svým odolným materiálovým vlastnostem jsou tenčí a lehčí než alternativní stavební materiály, ale zároveň výrazně pevnější. Jejich montáž je snadná a rychlá. Na staveništi vzniká méně odpadu. Stavební projekty mohou být dokončeny rychleji a s menšími komplikacemi.
 
Kromě toho nabízí velký designový výběr s atraktivními barvami, které se zachovají i po mnoha letech. Fasádní obklady HardiePlank® a HardiePanel® navíc splňují požadavky stavebních materiálů třídy A2-s1, d0 dle EN 13501-1 a jsou proto nehořlavé.
 
 
Jaké jsou výhody vláknocementu James Hardie®?

 • Vysoká stabilita
 • Nárazuvzdornost
 • Nehořlavost
 • Odolnost vůči povětrnostním vlivům
 • Nesmršťuje se, netrhá se, nepraská
 • Dlouhá životnost
 • Nízká hmotnost
 • Jednoduchá montáž
 • Velký designový výběr
 • Stabilita vůči světlu
 • Snadné čištění
 • Dlouhodobě udržitelný
 
Výzkum a vývoj po mnoho desetiletí
Speciální vlastnosti výrobků vláknocementu James Hardie® jsou výsledkem desetiletí práce výzkumných a vývojových týmů společnosti James Hardie.
 • Vláknocement první generace 
Vláknocement byl vynalezen Jamesem Hardiem v 70. letech minulého století. Po zdokonalení receptury byl v 80. letech uveden na trh v Austrálii a USA.
 • Vláknocement druhé generace
Ve snaze zvýšit životnost, byl pro fasádní obložení HardiePlank® a HardiePanel® vyvinut nátěr, který zajišťuje, že barva správně přilne a dokonale pokrývá.
 • Vláknocement třetí generace  
V dalším kroku byla optimalizována voděodolnost. Vylepšená receptura zajišťuje, že voda proniká pouze minimálně.
 • Vláknocement čtvrté generace
Jakmile bylo nalezeno řešení pro voděodolnost a přilnavost nátěru, vědci vyvinuli vylepšenou technologii povrchové adheze. Výsledkem je nízkoúdržbové fasádní obložení, které nepraská a jehož barva neslábne a neloupe se.
 • Vláknocement páté generace  
Pro dosažení jednotného a rovnoměrného nanášení nátěru, vyvinul James Hardie technologii ColorPlus™ - nový způsob nanášení a nátěru, který poskytuje dlouhou trvanlivost barvy.
 • Vláknocement šesté generace 
Výrobky jsou výrazně tenčí a díky snížené hmotnosti se snadněji a rychleji instalují.
 • Vláknocement sedmé generace
Technologie HardieZone™ kombinuje klimatické faktory a zajišťuje tak, že dlouhodobý výkon venkovního obložení může být přizpůsoben různým klimatickým pásmům světa.
 
Technologie ColorPlus
Technologie ColorPlus™ je speciální povrchová úprava, při které se v továrně barva nanáší v několika vrstvách a zapéká. Díky této nové technologii je barva dostatečně flexibilní, aby se přizpůsobila povrchu desky, aniž by ztratila přilnavost. To umožňuje, že je v kontrolovaném prostředí aplikováno hned několik hladkých vrstev nátěru. Díky tomu je barva obzvláště odolná a lépe chráněna před vyblednutím vlivem silného UV záření. Současně to pokládá základ pro dlouhou životnost nátěru, který nyní vydrží i ty nejdrsnější povětrnostní podmínky. Příjemným vedlejším efektem je fakt, že nová technologie trvale snižuje nároky na údržbu. Pokud je fasáda znečištěná, není nutné ji znovu malovat, postačí očistit vodou a jemným čisticím prostředkem bez rozpouštědel.
 
Tento exkluzivní nátěr je dostupný ve 21 barvách. Díky technologii ColorPlus™ nátěr snadno snáší škodlivé UV paprsky. Jsou až o 30% odolnější vůči světlu než mnoho jiných fasádních povrchů a nátěrů.
 
Technologie HardieZone
Technologie HardieZone ™ je technologie vláknocementu specifická pro klima. Tento proces je založen na kombinaci individuálních klimatických proměnných, s nimiž lze dlouhodobý výkon vnějšího obložení přizpůsobit různým klimatickým pásmům světa. Například panely pro německý a evropský trh jsou vybaveny technologií HZ5™, která byla speciálně přizpůsobena evropskému klimatu s cykly mráz - tání, s extrémními sezónními teplotními výkyvy a obdobími dešťů / slunce v létě. Navíc je vysoce odolný vůči řasám a plísním.
 
Co jsou sádrovláknité desky fermacell®?
Sádrovláknité desky fermacell® jsou složeny ze sádry a recyklovaných celulózových vláken. Tyto dvě přírodní suroviny se smíchají a po přidání vody - bez dalších pojiv – jsou stlačeny pod vysokým tlakem do pevných desek. Poté se vysuší, naimpregnují vodě odpuzujícím činidlem a nařezají na požadované velikosti.   
 
Sádrovláknité desky fermacell® jsou díky svému složení zároveň stavebním, protipožárním a voděodolným materiálem. Jsou stejně vhodné pro stěnové, stropní a podlahové konstrukce jako pro vytvoření atraktivních koupelen. Sádrovláknité desky fermacell® mohou být díky svým specifickým materiálovým vlastnostem použity jako nosné a výztužné obložení stěn, jako protipožární obložení dřevěných komponentů a jako výztužné prvky pro stropní a střešní panely. Zkoušky také potvrdily vynikající zvukově izolační vlastnosti. Disponují certifikátem dle ETA-03/0050 jako nehořlavý materiál, třídy A2-s1 d= podle EN 13501-1.
 
Sádrovláknité desky fermacell® již splňují většinu požadavků v jednovrstvém obložení, zatímco běžné sádrokartonové desky tyto požadavky často splňují pouze ve dvouvrstvém obložení. Zpracování pouze jednoho typu desky pro všechny oblasti použití zvyšuje bezpečnost provedení sádrovláknitých desek fermacell® a zajišťuje spolehlivou a trvale vysokou kvalitu. Všechny požadavky lze splnit jen s několika konstrukcemi. Naproti tomu je naprosto matoucí množství konstrukcí s konvenčními sádrovými deskami. Vysoká stabilita a nosnost sádrovláknitých desek fermacell® zajišťuje rychlé a ekonomické zpracování
 
Co jsou protipožární panely Aestuver®?
Protipožární panely Aestuver® jsou cementem pojené desky z lehčeného betonu vyztužené skleněnými vlákny, sloužící pro vysoce kvalitní požární ochranu. Vyrábějí se takzvaným procesem rozprašování vláken. Tato speciální výrobní technika zajišťuje hustou a rovnoměrně rozloženou strukturu vláken, která zaručuje vysokou stabilitu. Kombinace dutých skleněných kuliček a dlouhých skleněných vláken v maticové struktuře panelů Aestuver® zajišťuje vysokou pevnost v tlaku a ohybu, stejně jako odolnost proti oděru, povětrnostním vlivům, vodě a mrazu. Protipožární panely Aestuver® jsou obzvláště vhodné pro použití v komponentech s vysokými požadavky na povětrnostní podmínky (klima). V případě požáru, zabraňuje složení panelu bez hořlavých složek, uvolňování toxických nebo vizuálních redukčních plynů. Hladký povrch materiálu s homogenními hranami zajišťuje dobrou reakci na lepidla a nátěry.
 
Protipožární panely Aestuver® jsou univerzálně použitelné. V závislosti na konstrukci lze provést klasifikaci požární odolnosti komponentů od 15 do 360 minut. Rozsáhlé portfolio nabízí mimo jiné:
 • Protipožární obložení pro nosné, stěnové a stropní konstrukce
 • Protipožární panely pro ventilaci a kouřovody
 • Systémy vedení požární ochrany
 • Řešení pro bezpečné navrhování únikových a záchranných cest
 • Systémy pro protipožární přepážky a spoje
 • Řešení pro speciální konstrukce
 • Ochrana betonových konstrukcí v podzemních dopravních zařízeních proti zvýšenému teplotnímu namáhání ve stávajících objektech a nových stavebních projektech
 

Všechny výrobky, komponenty a systémy mají odpovídající národní a mezinárodní osvědčení o použitelnosti a schválení.

×

Napište si o vzorek fasády!

Ať už uvažujete o opláštění z vláknocementu pro svůj vlastní dům, nebo specifikujete fasádu na budově, kterou navrhujete (nebo stavíte), naše bezplatná služba objednávky vzorků Vám usnadní výběr dokonalé barvy a povrchové úpravy pro váš projekt.
Objednat vzorek zdarma
×