Elegantní fasáda s Hardie® VL Plank

Přesvědčte se co dokážou produkty Hardie®

Vláknocementové výrobky Hardie® jsou vyrobeny tak, aby vydržely. Není divu, že jsou oblíbeným obkladem pro stavitele, majitele domů a architekty po celém světě. Fasádní obklady Hardie® VL Plank jsou k dispozici v přírodním vzhledu dřeva v osmi moderních barvách a tvůrce fasády zaujmou zejména čistým a elegantním vzorem spár. Jejich největšími přednostmi jsou jednoduchá instalace a minimalistický vzhled. Díky tomu se hodí na každou současnou stavbu. Tak na co ještě čekáte? Zkrášlete svůj domov hned teď!

Vlastnosti & Výhody

  • Přírodní vzhled dřeva v moderním výběru barev
  • Struktura opakující se až na každém 12tém obkladu
  • Minimální nároky na údržbu díky technologii ColourPlus™
  • Až o 20 % rychlejší instalace

Pozor na spáru. 

Pro Hardie® Plank je charakteristická mezera mezi dvěma obklady. Naopak u Hardie® VL Plank tato mezera plynule splývá díky našemu inovativnímu zámkovému systému péro-drážka. Obklady se již nepřekrývají, minimalistická V-spára dodá fasádě čistý a moderní vzhled.

left comparison image
right comparison image

Montážní videa Hardie® VL Plank

Hardie® VL Plank

Montážní video Hardie® VL Plank

Srovnání montáže s konkurenčním obkladem

Výhody fasádních obkladů Hardie® Plank

Objevte novou generaci obkladu se zámkovým spojem.

Kvalitní produkty Hardie®

Krása spočívá v detailu.

 

Desky Hardie® VL Plank přesvědčí svou kvalitou i vzhledem. Hardie® VL Plank je vláknocementový obkladový materiál o formátu 3600 x 214 mm (viditelná šířka 182 mm). Dokonale provedené detaily umožňují kvalitní hliníkové profily do rohů, k založení i ukončení obkladu. Samozřejmostí jsou nerezové zápustné šrouby nebo hřebíky, které nejsou na hotovém povrchu viditelné. To vše zaručuje čistý celkový dojem z povrchu fasády. Montáž obkladů VL Plank je jednoduchá a až o 20 % rychlejší než u podobných systémů.

Více muziky, méně práce.


Zatímco pravé dřevo je třeba pravidelně brousit, olejovat nebo lazurovat, obklady Hardie® se udržují mnohem snadněji a zároveň poskytují stejný rustikální vzhled, jaký na dřevě milujeme. Vláknocement má dlouhou životnost a je nekomplikovaný: Jakmile je jednou na stěně, nepotřebuje žádnou péči - takže si můžete užívat příjemnějších věcí v životě.

 

Vysoce kvalitní výrobky - zaručeno!

 

Fasádní obklady Hardie® jsou nehořlavé, disponují třídou reakce na oheň A2,s1-d0, co je nejvyšší možná třída pro barevné fasádní panely. Váš domov tak zůstane v bezpečí i při vystavení extrémnímu teplu. Tuto vlastnost můžete zúročit i při malých odstupových vzdálenostech na hranicích pozemků, kdy hledáte požárně uzavřenou plochu.


 

Standardní barvy Hardie® VL Plank

Antracitově šedá

5422121 (RAL 7016)

Břidlicově šedá

5512121 (RAL 7042)

Černá

5952121 (RAL 9004)

Kašmír

5692121 (RAL 1013)

Kaštanově hnědá

5892121 (RAL 8025)

Khaki hnědá

5712121 (RAL 1019)

Mlhově šedá

5842121 (RAL 7035)

Sněhově bílá

5672121 (RAL 9003)

INSPIRACE

Fasádní obklady Hardie® jsou nejen působivým samostatným řešením, ale také skvěle vypadají v kombinaci s jinými stavebními materiály, jako je kámen, dřevo a cihly. Je možné je instalovat vodorovně i svisle, s překryvem spár nebo s přiznanými spárami. Možnosti designu jsou tak neomezené, od pravidelných linií až po fasádu mísící několik textur a barev. 

Břidlicově šedá

 
 

 

Břidlicově šedá

 

Sněhově bílá
 

 

 

Mlhově šedá

Obklad střešních přesahů a podhledů

Fasádní obklady Hardie® VL Plank je možno montovat na dřevěnou spodní konstrukci s osovou roztečí max. 420 mm pomocí Hardie™ Plank šroubů. Alternativně je možno použít šrouby Hardie™ Plank s barevně vhodnými hlavičkami šroubů.


Hardie® VL Plank je skutečnou novinkou na trhu s fasádními obklady. Nejenže se rychle a snadno instaluje, ale zaujme také moderním a stylovým vzhledem a vynikající kvalitou.

Žádný obklad se neobejde bez našich skvělých doplňků.  

Zde naleznete příslušenství pro produktovou řadu Hardie® VL Plank.

Hledáte více skandinávský styl? Produktová řada Hardie® Plank má řešení.

Objevte fasádní obklad Hardie® Plank ve struktuře dřeva a nechte se inspirovat jeho jediněčným vzhledem.

Větší efektivita výstavby

Montáž systému Hardie® VL Plank je velmi rychlá a efektivní:

inovativní systém péro / drážka, který umožňuje, rychlé, bezproblémové a přesné spojení fasádních palubek Hardie® VL Plank ,

k instalaci není zapotřebí žádný další upevňovací systém.

Fasádní obklady Hardie® VL Plank se snadno připevňují k podkladu bez předvrtání pomocí speciálně navržených šroubů nebo hřebíků. To šetří čas a náklady na práci při stavbě.

V porovnání s podobnými systémy lze montáž provést o 20 % rychleji.

Montáž lze provádět jak ve vodorovné, tak ve svislé poloze.

Fasádní obklady Hardie® VL Plank lze použít jak pro renovace fasád, tak pro novostavby. Vyniknou na podbití střech, ve štítech, na fasádě přístavby, garáže nebo zahradního domku. Desky jsou nehořlavé a splňují třídu reakce na oheň A2, s1-d0 podle normy ČSN EN 13501-1. S Hardie® VL Plank je možno realizovat požárně uzavřené plochy např. na hranici pozemku.

Všechny vláknocementové fasády od společnosti James Hardie jsou odolné proti povětrnostním vlivům a díky speciální barevné aplikaci jsou obzvláště nenáročné na údržbu a snadno se udržují. Společnost James Hardie zdůrazňuje vysokou kvalitu svých desek vybavených technologií ColourPlus™ poskytnutím 15leté záruky.  
×

Napište si o vzorek fasády!

Ať už uvažujete o opláštění z vláknocementu pro svůj vlastní dům, nebo specifikujete fasádu na budově, kterou navrhujete (nebo stavíte), naše bezplatná služba objednávky vzorků Vám usnadní výběr dokonalé barvy a povrchové úpravy pro váš projekt.
Objednat vzorek zdarma
×