Získejte odměnu za nákup! Jamesovy odměny jsou zpět.

Fasádní panely HardiePanel° na rodinném domě firmy Eko Modular

Fasádní panely HardiePanel° na rodinném domě firmy Eko Modular

26.11.2021
Zajímavou ukázkou využití panelů HardiePanel je velký rodinný dům v Košicích, který firma dokončila v závěru loňského roku. Jedná se o atypický projekt, který vznikl v koordinaci s investorem a který společnost Eko Modular realizovala z konstrukce PASIV formou dodávky na klíč. Stavba je založena na zemních vrutech Bayo-s (realizátor Chytré základy) a je postavena jako atyp ze čtyř modulů o velikosti 4,5 x 13 m (2x), 4,5×7,5 m a 4,5×5,5 m. Dům je názorným příkladem, že i z modulární dřevostavby lze postavit atypický velký rodinný dům s dispozicí 5+kk v pasivním standardu, s rekuperací, venkovními žaluziemi, chytrým ovládáním a dalšími technickými vychytávkami.
 
Jednou z řady „vychytávek“ je i obklad části fasády přízemního rodinného domu s vláknocementovými panely HardiePanel°. Rozměry těchto vláknocementových obkladů jsou 3 050 × 1 220 × 8 mm a jsou certifikovány podle ČSN EN 12467 pro použití jako odvětrávaný
vnější obklad. Velkoformátové panely mají všechny výhody vláknocementu JamesHardie°: jsou nehořlavé (třída reakce na oheň: A2, s1-d0) a rezistentní vůči vodě a plísním a odolné vůči trvalému poškození vodou. Vláknocement je také odolný vůči UV záření, zetlení a kroucení. Jeho vzhled nikdy nevybledne, navíc se nesmršťuje, nepraská a nedeformuje. Investor ocení nízké nároky na údržbu, pro realizační firmu byla výhodou i rychlá a snadná montáž: panel s plochou téměř 4 m2 váží kolem 41 kg, navíc u jeho montáže není zapotřebí předvrtávání.
 
Společnost Eko Modular používá fasádní obklady HardiePlank° a HardiePanel° i na jiných svých modulárních dřevostavbách. O dalších zajímavých realizacích z českého nebo slovenského trhu budeme samozřejmě informovat.


×

Jamesovy odměny jsou zpět!

Je to jednoduché: NAKOUPÍŠ, DOSTANEŠ!

Prodejní akce běží od 15.09. do 15.11.2023.
Nakupte ve svých stavebninách jakýkoliv podlahový prvek fermacell® nebo fermacell® Therm25 a získejte odměnu.
Jamesovy odměny jsou zpět!
×