Materiály a konstrukce James Hardie v prostorách nové radnice ÚMČ Praha 12

Materiály a konstrukce James Hardie v prostorách nové radnice ÚMČ Praha 12

25.10.2021
Součástí Nové radnice je kromě zázemí pro Úřad městské části, obchodních a kancelářských prostor také kavárna a restaurace. Občanům bude sloužit i nová Obřadní síň a víceúčelový sál, který bude možné si pronajmout k pořádání seminářů, školení či kulturních akcí. Novou budovu radnice Prahy 12 navrhlo architektonické studio Loxia, které svým návrhem vycházelo z historie Modřan a jejich úzkého spojení s cukrovarnictvím. Autoři projektu chtěli tento odkaz vyzdvihnout, a tak má nová radnice podobu tří kostek cukru. Generálním dodavatelem stavby byla společnost Geosan Group a.s., materiály a konstrukce s deskami fermacell® Powerpanel H2O a panely HardiePanel® realizovala společnost Sefiko spol. s r.o.
 
Vnější část opěrné zdi v zadní části nové budovy tvoří obklad z cementovláknitých desek fermacell Powerpanel H2O v provedení desky Powerpanel H2O / přiznané spáry / zatřená hrana / přetmeleno / přebroušeno / penetrace + fasádní nátěr. Desky fermacell® Powerpanel H2O nachází uplatnění v povětrnostními vlivy exponovaných plochách budov. Jejich pohledová strana má velmi hladkou strukturu, imitující broušený beton nejen svým povrchem, ale také svou barvou. Desky jsou tak ideálním a velmi odolným podkladem pro fasádní nátěry nebo omítky.
 
Na obklad exteriérových podhledů nové modřanské radnice jsou použity vláknocementové panely HardiePanel® tloušťky 8 mm v sněhově bílé barvě. Podkladem je pozinkovaná ocelová konstrukce s roztečí 300 mm. Šrouby pro uchycení panelů jsou ve stejném odstínu, jako panely HardiePanel®. Panely HardiePanel® nabízí oproti tradičním obkladům snadnou montáž, dlouhou životnost a velkou svobodu při designu. James Hardie® vláknocement je odolný vůči nárazům, požáru, hmyzu a povětrnostním vlivům. HardiePanel® prvky neztrácí svoji tvarovou stálost, barevná technologie ColourPlus™ zajišťuje dlouhodobou barvostálost.

 
×

Napište si o vzorek fasády!

Ať už uvažujete o opláštění z vláknocementu pro svůj vlastní dům, nebo specifikujete fasádu na budově, kterou navrhujete (nebo stavíte), naše bezplatná služba objednávky vzorků Vám usnadní výběr dokonalé barvy a povrchové úpravy pro váš projekt.
Objednat vzorek zdarma
×