Projekt Zed House: obklady Hardie® VL Plank na fasádě britského vzorového „nízkouhlíkového“ rodinného domu

Projekt Zed House: obklady Hardie® VL Plank na fasádě britského vzorového „nízkouhlíkového“ rodinného domu

23.01.2024
 
Společnost Barratt Developments, největší britský stavitel domů, postavila unikátní koncept domu s nulovými emisemi oxidu uhličitého s použitím fasádních obkladů Hardie® VL Plank.  Dům se jmenuje Zed House a bude obýván a monitorován, aby bylo možné vyhodnotit jeho výkonnost.
 
Společnost James Hardie byla přizvána k účasti na projektu, který je realizován formou dřevostavby z montovaných panelů s vysoce izolovaným opláštěním.  Jedním z důvodů pro instalaci fasádních Hardie® obkladů byla skutečnost, že vláknocementové výrobky společnosti James Hardie mají předpokládanou životnost více než 60 let. Méně údržby díky technologii ColourPlus™ znamená, že Hardie® desky a panely poskytují vysoce kvalitní a konzistentní povrchovou úpravu fasád, která odolá zkouškám času.
 
Díky bezkonkurenčním technologickým inovacím jsou Hardie® obklady o generaci napřed ve výkonnosti
Obklady odolávají nejen povětrnostním vlivům, ale i nárazům, ohni a hmyzu. Protože se svět i nadále zaměřuje na udržitelná řešení pro budoucnost, společnost James Hardie pokračuje v investicích do neustálého vývoje kompozitních cementových výrobků, které jsou uznávány jako odolné, nenáročné na údržbu a energeticky účinné.
 
Pro projekt Zed House byly vybrány fasádní obklady Hardie® VL Plank v antracitově šedé barvě
Desky Hardie® VL Plank jsou instalovány na horní části fasády s cílem vytvořit atraktivní kontrast s cihlovým zdivem na fasádě prvního nadzemního podlaží. Čistý a elegantní obklad s Hardie® VL Plank ztělesňuje architektonický moderní design a vytváří úžasný vzhled každého domu.
 
Zed House je jedinečný dům s nulovými emisemi uhlíku, který představuje budoucnost udržitelného bydlení ve Velké Británii. Dům Zed House, postavený v hlavním kampusu Salfordské univerzity v Manchesteru, je prvním domem v zemi, postaveným velkým stavitelem domů, který výrazně překračuje požadavky britských Future Homes Standards (FHS). Jejich cílem je zajistit, aby nové domy postavené od roku 2025 na území Velké Británie produkovaly o 75-80 % méně emisí uhlíku, než domy postavené podle současných stavebních předpisů.
 
V domě se budou testovat a monitorovat nejmodernější technologie udržitelného bydlení, jako je tepelné čerpadlo vzduch-voda, infračervené sálavé panely, nabíjecí místa pro elektromobily, fotovoltaické solární panely a bateriové úložiště. Důležité je, že v domě bude celoročně bydlet také akademický pracovník univerzity, který bude sbírat a sdílet zkušenosti majitele domu s bydlením s nulovými emisemi uhlíku.
 
Rodinný dům realizovaný v rámci projektu Zed House byl vyvinut jako ukázkový dům tak, aby demonstroval, co je možné dosáhnout zejména od běžného, velkoobjemového stavitele rodinných domů. Na stavbě spolupracovalo více než 40 předních průmyslových partnerů z celého odvětví výstavby domů, udržitelnosti a technologií, kteří pomáhají rozšiřovat znalosti v oblasti bydlení s nulovými emisemi uhlíku a zkušenosti získané při stavbě sdílejí napříč celým odvětvím.
 
Podívejte se do domu Zed House pomocí virtuální prohlídky, další informace najdete v brožuře Zed House.

Projekt Zed House: obklady Hardie® VL Plank na fasádě britského vzorového „nízkouhlíkového“ rodinného domu
×

Napište si o vzorek fasády!

Ať už uvažujete o opláštění z vláknocementu pro svůj vlastní dům, nebo specifikujete fasádu na budově, kterou navrhujete (nebo stavíte), naše bezplatná služba objednávky vzorků Vám usnadní výběr dokonalé barvy a povrchové úpravy pro váš projekt.
Objednat vzorek zdarma
×