Rychlé jako dřevostavby, pevné jako zděné stavby – to jsou modulární domy/stavby Mocobs

Rychlé jako dřevostavby, pevné jako zděné stavby – to jsou modulární domy/stavby Mocobs

07.08.2023
 
Mocobs nabízí jedinečné designové modulární a kontejnerové stavby všeho druhu: od chatek, domů, prostor pro podnikání, garáží přes stánky, prodejny či jiné komerční objekty až po větší projekty v oblasti občanské vybavenosti. Jak říká Lukáš Jindra, který za značkou Mocobs stojí, „nebojíme se ničeho, těšíme se na jakoukoliv výzvu.“ Spoluhráčem na jeho cestě za zákazníky se staly i sádrovláknité systémy fermacell® a vláknocementové Hardie® obklady.
 
Lukáš Jindra podniká už od roku 2010, modulárním a kontejnerovým stavbám se intenzivně věnuje od roku 2015. Impulsem mu byla soukromá potřeba získat prostory pro uložení věcí, na které už doma neměl místo. Neměl to být sklad či garáž, komfortem (včetně tepelného) měly nové prostory odpovídat běžnému bydlení. Začal se proto zajímat o kontejnerové a modulární stavby, objel několik výrobců a zjistil, že jeho potřebám a nárokům nic z tehdejší nabídky nevyhovovalo. Pustil se proto na svém pozemku do úprav lodního kontejneru do podoby, která by odpovídala jeho představám. Po dvou letech prací a zkoušení vznikla první stavba, a protože za dobu svého „vývoje“ jeho dílo neuniklo zájmu sousedů, přátel a známých, neměl o práci a poptávky nouzi.
 
Mocobs jde vlastní cestou
Když se řekne klasická zděná stavba, každý ví, o čem se mluví. Podobně to mají v současnosti i dřevostavby, i ty už veřejnost zná a ví, jaké jsou jejich vlastnosti a typické charakteristiky. Do jisté míry to platí i o modulární výstavbě, které má v Česku silné výrobně-vývojové zázemí a úspěšně se prosazuje i na evropském trhu. Stavby Mocobs se však nedají do některé z výše uvedených kategorií jednoduše zaškatulkovat. Jsou pevné, konstrukce domu je totiž tvořena upraveným lodním kontejnerem, jehož základ je extrémně pevný kovový rám s kovovou výplní. Na tuto skutečnost Lukáš Jindra důrazně upozorňuje: „Ocel je úžasný stavební materiál, ale i ona má své limity. My proto používáme opravdu vysoce kvalitní ocel, která se běžně používá pro extrémně zatěžované konstrukce jako jsou například mosty. Náš modul poznáte velmi dobře podle toho, že jej při transportu nemusíme uchytit zespodu, ale pohodlně shora, a přesto nedojde k deformaci konstrukce. Osobně považuji ocel za ušlechtilý stavební materiál, jsou z něj velké mosty nebo Eiffelova věž a čas ukazuje, že to jsou velmi odolné stavby. Pevnost je pro Mocobs zásadní, v tomto ohledu si nijak nezadáme ze zděnými stavbami.“
 
Kromě pevnosti má Mocobs i další atributy, z nichž Lukáš Jindra nechce v žádném případě slevit
Klíčová je pro mne kvalita, proto pečlivě vybíráme jednotlivé komponenty a prvky, které navíc využíváme tak, aby skelet i jeho obálka odpovídaly současným nárokům na bydlení. Poznáte to na detailech jako jsou okna, dveře nebo zateplení, ale i na stěnách, kde jsme vsadili na desky fermacell®. Veškeré naše domy a stavby také navrhujeme tak, aby náklady na pořízení a následný provoz zatížily rozpočet majitele co nejméně. Přestože to pro většinu lidí není to hlavní kritérium, záleží nám, aby byla pořád zachována mobilita. Náš dům je tak možné opakovaně rozložit na jednotlivé moduly a převézt se zachováním plné funkčnosti a všech jeho vlastností. Co naopak lidé velmi oceňují, je variabilita. Naše stavby lze kdykoliv zvětšit či zmenšit, lze také přidávat moduly i na patro. Požadavky zákazníka se snažíme vždy přetvořit v realitu.“
 
Stavby Mocobs mají fermacell® na stěnách, připravují se i podlahové systémy fermacell® a první instalace mají za sebou i vláknocementové fasády s Hardie® panely
Fermacell je pro vnitřní stěny modulů Mocobs podle Lukáše Jindry ideální materiál. „Na fermacell® nedám dopustit, je to ve srovnání se sádrokartonem nebo OSB deskami úplně jiný materiál. Je pevný, odolává mechanickému zatížení i nárazům a dobře se do něj upevňují také i předměty na zavěšení. Postupně jej ve spolupráci se zástupci James Hardie Europe chceme instalovat i na podlahy našich modulů. A úspěšně jsme už vyzkoušeli i vláknocementové panely HardiePanel®, které jsme instalovali na nový vstup rekonstruovaného venkovního bazénu ve Valašském Meziříčí.“ říká Lukáš Jindra.
 
Nový bazén se vstupem z modulů Mocobs vyzkoušeli lidé poprvé v červnu 2022
 
Stavbu moderního rekreačního bazénu zahájilo město v září 2021. Nová vodní plocha nahradila po šestnácti letech zchátralý plavecký bazén. Velkou výhodou je tepelná přípojka pro ohřev vody, která přispěje k prodloužení koupací sezony. Ke vstupu láká i nový vstupní objekt s moderními turnikety, obložený dřevem a vláknocementovými Hardie® panely.
 
Tyto panely umožnily vytvořit spolu s dřevěným obkladem stylový a nadčasový vzhled nového vstupu na letní koupaliště. Vláknocement firmy James Hardie i tady boduje jak svým designem, tak i odolností vůči UV záření. Panely nikdy nevyblednou, navíc se nesmršťují, nepraskají a nedeformují. Odolávají i vůči zetlení a kroucení. Tento ekologický a nehořlavý stavební materiál je současně nenáročný na údržbu a díky nízké hmotnosti byla snadná i jeho montáž.
Rychlé jako dřevostavby, pevné jako zděné stavby – to jsou modulární domy/stavby Mocobs
Rychlé jako dřevostavby, pevné jako zděné stavby – to jsou modulární domy/stavby Mocobs
Rychlé jako dřevostavby, pevné jako zděné stavby – to jsou modulární domy/stavby Mocobs
Rychlé jako dřevostavby, pevné jako zděné stavby – to jsou modulární domy/stavby Mocobs
×

Napište si o vzorek fasády!

Ať už uvažujete o opláštění z vláknocementu pro svůj vlastní dům, nebo specifikujete fasádu na budově, kterou navrhujete (nebo stavíte), naše bezplatná služba objednávky vzorků Vám usnadní výběr dokonalé barvy a povrchové úpravy pro váš projekt.
Objednat vzorek zdarma
×