S fasádními obklady James Hardie nebudete muset myslet na údržbu fasády

S fasádními obklady James Hardie nebudete muset myslet na údržbu fasády

29.04.2020
Dřevo je pro obklad fasády skvělý materiál, ale aby i po letech vypadalo dobře, vyžaduje péči a pravidelné nátěry. Výrobci laků a lazur přináší každoročně nová a zajímavá řešení, ale porazit slunce, vodu či mráz se jim zatím nepodařilo. A tak nezbývá každých 3 – 5 let vzít štětku – nebo si objednat natěrače – a obnovit ochrannou vrstvu dřevěného obkladu. Obojí stojí peníze, v prvním případě musíte kromě nákladů na materiál počítat i s ubývajícími vlastními silami. Co se ve 30 letech zdá samozřejmě, v padesáti už tak snadné není a o dalších deset let to lepší nebude.
 
Právě z výše uvedených důvodů je ideální volbou vláknocementový obklad James Hardie, konkrétně obkladové desky HardiePlank® a obkladové panely HardiePanel®. Tyto materiály jsou na trhu již 38 let a za tu dobu spolehlivě prokázaly deklarované přednosti. Speciální formule garantuje specifické a pro majitele domu atraktivní materiálové vlastnosti.
 
James Hardie® vláknocement je odolný vůči nárazům, požáru, hmyzu a povětrnostním vlivům
Tyto fasádní obklady byly vyvinuty, aby odolaly evropskému klimatu a aby neztrácely svoji tvarovou
stálost. Díky své vynikající odolnosti vůči plísni a vlhkosti zůstávají vlastnosti produktu zachovány i tehdy, když je James Hardie® vláknocement vystaven vlhkosti a mokru.
 
Roční údržba
Fasádní obklady HardiePlank® a HardiePanel® vyžadují minimální údržbu, díky technologie ColourPlus™ není u nich zapotřebí žádný dodatečný nátěr fasády. Obklady si i tak zachovávají své přednosti, stabilitu a funkčnost. Kontrolu stavu fasády provádějte minimálně jednou ročně a zaměřte se na spáry a upevnění. Vyplatí se to a výrazně tak zvýšíte životnost vašeho obkladu. Při kontrole se dívejte pozorně zejména na rohy na oknech a dveřích na návětrné straně.
 
Přirozené namáhání
Dokonale rezistentní materiál neexistuje, a tak musíte počítat s tím, že okolní prostředí (rostliny a stromy v bezprostředním okolí, znečištění vzduchu nebo prach) mohou ovlivnit vzhled panelů a zanechat stopy na fasádních obkladech. Důležité však je, že oba typy fasádních obkladů James Hardie jsou odolné vůči počasí a vůči napadení řasami a houbami, stejně jako hnilobou a trouchnivění.
 
Čištění
Vláknocementové fasádní obklady můžete čistit pomocí studené a vlažné vody, pokud je to zapotřebí jemným čisticím prostředkem pro domácnost bez rozpouštědel. Začínejte vždy nahoře a prostupujte směrem dolů. Po vyčištění opláchněte dostatečným množstvím studené beztlaké vody. Než vyčistíte celou fasádu, otestujte prosím vybranou metodu čištění předem na malém místě, abyste se
ujistili, že čisticí prostředek fasádu nepoškodí. Fasády by měly být čištěny minimálně jednou ročně.
 
Z hlediska ochrany proti vlhkosti představuje vláknocement James Hardie ideální konstrukční systém
Suchá konstrukce dovoluje realizovat stěnu bez vlhkosti, provětrávaná dutina odvádí vlhkost a materiály zůstávají suché. Dokonalá je i tepelná ochrana - v letním období zamezuje provětrávaná dutina přehřívání konstrukce, v zimě zaručuje tepelná izolace pod obkladem tepelnou pohodu. Fasádní obklad navíc chrání tepelnou izolaci před povětrnostními vlivy a mechanickým poškozením.  Ceněný je i vzhled a design fasády - velký výběr materiálů, barev, struktur a tvarů dovoluje vytvořit individuální podobu fasády.
 
Další podrobné informace najdete na www.jameshardie.cz
 
Bezúdržbové - není třeba obnovovat nátěr.
Nehořlavé - třída reakce na oheň A2.
 
 
Odolné proti vlhkosti a povětrnosti.
Trvanlivé a odolné vůči mechanickému poškození.

 
HardiePlank
Dřevěný obklad

 
×

Napište si o vzorek fasády!

Ať už uvažujete o opláštění z vláknocementu pro svůj vlastní dům, nebo specifikujete fasádu na budově, kterou navrhujete (nebo stavíte), naše bezplatná služba objednávky vzorků Vám usnadní výběr dokonalé barvy a povrchové úpravy pro váš projekt.
Objednat vzorek zdarma
×