Kdo je James Hardie?

Společnost James Hardie byla založena před 130 lety v Austrálii a vyvinula v polovině 80. let 19. století technologii vláknocementu. Od té doby vyrábí James Hardie širokou paletu stavebních produktů z vláknocementu pro interiér a exteriér: Materiály se vyznačují vysokou pevností, trvanlivostí a mnohostranností použití.

Všechny vláknocementové produkty Hardie® jsou nehořlavé (A2) v souladu s ČSN EN 13501-1. Vláknocementové stavební produkty jsou odolné vůči vodě, plísním, škůdcům, houbám a deformaci. Vláknocement má dlouhou životnost, je odolný vůči UV záření a hnilobě.

Díky technologickým vývojům a inovacím jsou naše produkty výkonnější než jiné fasádní obklady. Na základě přizpůsobení se evropskému klimatu zůstávají produkty Hardie® krásné, stabilní a odolné vůči vlivům počasí jako v den své montáže.

Vynikající vlastnosti našich bezúdržbových vláknocementových produktů je činí první volbou pro stavební firmy, architekty a investory. Hardie® vláknocement je tenčí a lehčí, současně však pevnější a jednodušší k montáži než většina alternativních stavebních materiálů.


 
James Hardie Europe GmbH, o.s. Praha
reprezentuje na českém a slovenském trhu společnost James Hardie Group, která je světovým lídrem ve výrobě vláknocementových desek pro fasádní Hardie® obklady. Současné portfolio společnosti tvoří tři silné produktové značky – fermacell®, Hardie® a Aestuver®. Přednosti sádrovláknitých, cementovláknitých desek a podlahových prvků fermacell® - požární bezpečnost, akustika, statika, zdravé bydlení, široký sortiment, obchodní servis, rozsáhlá certifikace a tradice značky – čeští a slovenští architekti i jejich zákazníci znají a využívají je v širokém spektru staveb.
Vláknocementové Hardie® obklady charakterizuje dlouhá životnost a odolnost, silnou stránkou je také vzhled a design fasády s velkým výběrem barev, tvarů a textur. Systémová řešení požární ochrany nabízí protipožární desky Aestuver®.
 
Sádrovláknité desky fermacell®
jsou ideálním doplňkem produktového portfolia společnosti James Hardie. První sádrovláknitá deska opustila výrobní linku na počátku 70. let v závodě fermacell® v Münchehofu u Goslaru v Německu. To položilo základ úspěchu značky fermacell®. Vysoce kvalitní, extrémně stabilní deska zásadně změnila celý stavební průmysl sádrokartonových konstrukcí, a značka fermacell® se stala velkou a silnou. V současné době představují sádrovláknité desky fermacell® a desky odolné vůči vodě a povětrnostním vlivům Powerpanel® H2O rychlý a ekonomický koncept pro všechny oblasti vnitřní konstrukce.

Filozofie
James Hardie je společnost, která nesnese stagnaci. Inspirováni novými a lepšími technologiemi a motivováni naším nadšením pro inovace, neustále rozšiřujeme a optimalizujeme naše služby, abychom vyvinuli a představili ještě lepší výrobky. Do výzkumu a vývoje proto mnoho investujeme. Zaměřujeme se zejména na kvalitu výrobků a efektivnost výroby, abychom vyvinuli výrobky s dlouhou životností a minimální údržbou.
Architekti, projektanti, stavitelé a majitelé domů tak najdou inovativní řešení pro realizaci svých vizí.
 
Historie
James Hardie
Společnost byla založena před více než 100 lety. V roce 1888 se mladý James Hardie vydal ze Skotska do Melbourne v Austrálii a založil společnost pro dovoz olejů a koželužských výrobků. Se silným smyslem pro uspokojení potřeb australského trhu se později specializoval na stavební průmysl. Spolu se svým společníkem Andrewem Reidem, který také emigroval ze Skotska, založil obchod se stavebními materiály, který provozovala rodina Reidů až do roku 1995 poté, co James Hardie odešel do důchodu. Společnost se v roce 1951 vydala na australskou burzu a v následujících letech rozšířila své portfolio o řadu nových stavebních a průmyslových výrobků.

Co je vláknocement?

Vláknocement je kompozitní materiál z cementu zesíleného celulózovými vlákny.

Tento materiál byl vyvinut Jamesem Hardiem na počátku 80. let 19. století. Za 135 let bylo obloženo obklady z vláknocementu Hardie® přes 8 milionů domů po celém světě.

Složení vláknocementových produktů Hardie®:

  • Celulózová vlákna s certifikátem FSC
  • Portlandský cement
  • Písek
  • Voda
×

Napište si o vzorek fasády!

Ať už uvažujete o opláštění z vláknocementu pro svůj vlastní dům, nebo specifikujete fasádu na budově, kterou navrhujete (nebo stavíte), naše bezplatná služba objednávky vzorků Vám usnadní výběr dokonalé barvy a povrchové úpravy pro váš projekt.
Objednat vzorek zdarma
×