Kdo je James Hardie?

Společnost James Hardie byla založena před 130 lety v Austrálii a vyvinula v polovině 80. let 19. století technologii vláknocementu. Od té doby vyrábí James Hardie širokou paletu stavebních produktů z vláknocementu pro interiér a exteriér: Materiály se vyznačují vysokou pevností, trvanlivostí a mnohostranností použití.

Všechny vláknocementové produkty James Hardie jsou nehořlavé (A2) v souladu s ČSN EN 13501-1. Vláknocementové stavební produkty jsou odolné vůči vodě, plísním, škůdcům, houbám a deformaci. Vláknocement má dlouhou životnost, je odolný vůči UV záření a hnilobě.

Díky technologickým vývojům a inovacím jsou naše produkty výkonnější než jiné fasádní obklady. Na základě přizpůsobení se evropskému klimatu zůstávají produkty James Hardie krásné, stabilní a odolné vůči vlivům počasí jako v den své montáže.

Vynikající vlastnosti našich bezúdržbových vláknocementových produktů je činí první volbou pro stavební firmy, architekty a investory. James Hardie® vláknocement je tenčí a lehčí, současně však pevnější a jednodušší k montáži než většina alternativních stavebních materiálů.

Co je vláknocement?

Vláknocement je kompozitní materiál z cementu zesíleného celulózovými vlákny.

Tento materiál byl vyvinut Jamesem Hardiem na počátku 80. let 19. století. Za 135 let bylo obloženo obklady z vláknocementu James Hardie přes 8 milionů domů po celém světě.

Složení vláknocementových produktů James Hardie:

  • Celulózová vlákna z s lesů s certifikátem FSC
  • Portlandský cement
  • Písek
  • Voda
×

Napište si o vzorek fasády!

Ať už uvažujete o opláštění z vláknocementu pro svůj vlastní dům, nebo specifikujete fasádu na budově, kterou navrhujete (nebo stavíte), naše bezplatná služba objednávky vzorků Vám usnadní výběr dokonalé barvy a povrchové úpravy pro váš projekt.
Objednat vzorek zdarma
×